Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výluky DVB-T

29. 7. 2020

 Plánované výluky vysílačů-pokud Vám DVB-T a DVB-T2 nehraje:

29.7.Po plánované údržbě vysílače Ještěd od 6:00 do 15:00

Vám přestali hrát kanály Nova, Prima..., Barrandov..

Je potřeba přeladit vaše TV nebo set top boxy s T2/H.265.

Po České televizi a multiplexu 4 přišel Liberecký kraj o signál další celoplošné televizní sítě ve standardu DVB-T. Minutu před půlnocí přestal z libereckého Ještědu vysílat na kanálu 52 multiplex 2 s komerčními televizními stanicemi Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov.

 Zároveň se odmlčela i Přechodová síť 12, která šíří na kanálu 31 stejné programy v novém standardu DVB-T2.

Obě sítě dočasně nahradí finální multiplex 22 ve standardu DVB-T2 na kanálu 28, který bude šířit stejnou programovou nabídku jako Přechodová síť 12. Vypínání se nedotklo pouze hlavního vysílače na Ještědu, ale také dvou návazných dokrývačů ve Frýdlantu v Čechách a Hejnici. Naopak dokrývač v Jindřichovicích pod Smrkem byl přeladěn na finální multiplex 22 již minulý týden.

Bude nutné přeladit některá STA na nový kanál 28.

Noční vypínání multiplexu 2 a Přechodové sítě 12 se dotklo úplně všech diváků, kteří v Libereckém kraji přijímají televizní signál pozemní cestou. „Znamená to, že všichni diváci, i ti, kteří dnes chytají vysílání v DVB-T2, si musí přeladit své přijímače, připraveny musí být i společné televizní antény (STA). Diváci, kteří dosud přechod na nový standard televizního vysílání neřešili a nemají DVB-T2 přijímač, budou potřebovat televizor nebo set top box, který umí toto vysílání přijmout.

Domácnosti, které využívají individuální příjmovou anténu, a to jak venkovní, nebo pokojovou, si musí ve středu ráno spustit na televizoru nebo set-top boxu automatické nebo ruční ladění přijímače, aby se jim staronová programová nabídka načetla na novém vysílacím kanálu.

Poslední přelaďování na Liberecku nastane po srpnu!!!

Po dnešku čeká diváky na Liberecku ještě jedno přelaďování. Přechod na DVB-T2 v tomto kraji dokončí celoplošný multiplex 3. V srpnu, konkrétně v noci z 19. na 20. srpna, bude vypnuta poslední část stávajícího DVB-T vysílání s programy komerčních televizních stanic, a to multiplex 3.

Zapnut bude finální DVB-T2 multiplex 23 opět na k 31 !!!

http://www.radiokomunikace.cz/udrzbove-prestavky

k.jpg

vyluky.jpg