Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důležité upozornění

4. 1. 2021

Dobré naladění po celý rok přejí Lacinovi

vysilac.jpg

 

29.10. Změny v DVB-T2:Nefunguje Vám Nova či Barrandov?

Přestali Vám hrát kanály Nova, Prima..., Barrandov..

Je potřeba přeladit vaše TV nebo set top boxy s T2/H.265.

Nefungují Vám programy Nova, Nova Cinema, TV BarrandovKino Barrandov,Barrandov Krimi či Televize Seznam na klasickou pozemní anténu? Pravděpodobně jste tyto programy doposud přijímali z DVB-T2 multiplexu 22, kde dnes ráno skončily.

Všechny tyto programy vysílají pro diváky pozemního vysílání i nadále. Je nutné přeladit svůj televizor nebo set top box a naladit nový finální DVB-T2 multiplex 23, který obsahuje výše uvedené programy. Skončilo tak dlouhé paralelní vysílání stanic v multiplexu 22 a nyní jsou v multiplexu 23.

Kapacita v multiplexu 22 bude nyní sloužit pro potřeby televizních skupin Prima a Óčko.

Domácnosti, které využívají individuální příjmovou anténu, a to jak venkovní, nebo pokojovou, si musí od 29.10.2020 spustit na novém televizoru nebo set-top boxu automatické nebo ruční ladění přijímače, aby se jim staronová programová nabídka načetla na novém vysílacím kanálu.

Zapnut je finální DVB-T2 multiplex 23 !!!

Více na :https://www.videotvsat.cz/clanky/dvb-t-pozemni-prijem/prijem-dvb-t.html

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skylink vyřadil kanály Eurosport a Discovery

Z balíčků placené televize operátora satelitní platformy Skylink byly vyřazeny všechny programy americké společnosti Discovery - tedy jak sportovní kanály Eurosport, tak i dokumentární stanice skupiny Discovery.
Pokud máte k programové nabídce výhrady, prosím obraťte se na M7-Skylink, kde na adresehttp://www.skylink.cz, použijete kontaktní formulář, nebo volejte Zákaznický servis Skylink v ČR  po-pá 07.00-19.00   Telefon: 595 694 310 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

O blížícím se konci vysílačů v DVB-T informoval piktogram vložený do vysílání ČT!

piktogram-na-blizici-se-vypnuti.jpg

Nyní je příjem možný už jen v novém standartu DVB-T2!

Parametry pro ladění DVB-T2 a ČT3 HD najdete zde:

https://www.videotvsat.cz/clanky/dvb-t-pozemni-prijem/prijem-dvb-t.html

Více : http://www.videotvsat.cz/clanky/dvb-t-pozemni-prijem/vypinani-dvb-t.html

Pro příjem nového vysílání DVB-T2 je na starších TV (cca starší 2,5 let) potřebný set top box s podporou DVB-T2/ HEVC 265 nebo koupě nového televizoru. Doporučeny jsou tzv. certifikované přijímače, které byly otestovány pro české prostředí-mají certifikát CRA.

Musíte si však uvědomit, že jsme v Poděbradech a přilehlém okolí již na konci digitálního DVB-T/T2 příjmu a jsou s ním zpravidla problémy. Také se nám zde sbíhá 7 vysílačů s podobnými příjmovými podmínkami!

Zejména pak při špatném počasí ( hustý déšť, sněžení, mlhy, rušení od mobilních operátorů službou CDMA, LTE a pod.) !

Pak velmi záleží na vaší pozici, dobré anténě, předzesilovači či zesilovači, na kvalitě koaxiálního svodu a citlivosti tuneru DVB-T/T2 přijímače!

Cokoliv z výše uvedeného bude nevhodné, nebude signál stabilní a bude vám kostičkovat nebo budete bez signálu, třeba jen na některém Multiplexu- zpravidla vypadává MUX 4 - Nova2, Nova Gold, Nova Action, Relax, Rebel atd... !!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

STA - úpravy pro souběh dosluhujícího DVB-T a nového DVB-T2

V Poděbradech lze naladit nový signál v normě DVB-T2/T v panelových, či bytových domech v STA od 31.3.2018 ( na nových televizorech nebo nových set top boxech s H.265 tunerem), kde již proběhla úprava rozvodové technologie převážně instalace programovatelného zesilovače s doplněním o filtry LTE, minimálně na těchto adresách:

http://www.videotvsat.cz/clanky/sta-upravy-na-dvb-t2/sta-seznam-adres.html