Jdi na obsah Jdi na menu
 


Důležité upozornění

25. 5. 2022

Dobré naladění po celý rok přejí Lacinovi

vysilac.jpg

 

25.5.2022 Plánovaná odstávka vysílače Krásné v době od 6:00 do 15:00

Kdo má anténu na tento vysílač, tak nehrají skupiny 26-28-34!

 

15.4.2022 Ukrajinská televize 1+1 celoplošně v českém DVB-T2

Diváci po celém území České republiky mohou naladit na klasickou pozemní anténu jeden cizojazyčný kanál - ukrajinskou privátní televizi 1+1. Stanice obsadila kapacitu v DVB-T2 multiplexu 23 u operátora CDG (Czech Digital Group).

Umístěním ukrajinské televize 1+1 do celoplošné DVB-T2 vysílací sítě MUX 23 je tak program dostupný všem domácnostem v Česku, kteří přijímají televizní programy z pozemních vysílačů. Stejný multiplex obsahuje také programy TV Nova, Nova Cinema, TV Barrandov HD, Kino Barrandov, Barrandov Krimi, TV Noe, Televizi Seznam HD a čtyři rozhlasové programové služby - Rádio Dechovka, Český Impuls a Rádio Impuls. Nedávno se v tomto multiplexu objevila informační stanice pro Ukrajince - Ukrajinske radio.

Více na :https://www.videotvsat.cz/clanky/dvb-t-pozemni-prijem/prijem-dvb-t.html

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Skylink vyřadil kanály Eurosport a Discovery

Z balíčků placené televize operátora satelitní platformy Skylink byly vyřazeny všechny programy americké společnosti Discovery - tedy jak sportovní kanály Eurosport, tak i dokumentární stanice skupiny Discovery.
Pokud máte k programové nabídce výhrady, prosím obraťte se na M7-Skylink, kde na adresehttp://www.skylink.cz, použijete kontaktní formulář, nebo volejte Zákaznický servis Skylink v ČR  po-pá 07.00-19.00   Telefon: 595 694 310 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

O blížícím se konci vysílačů v DVB-T informoval piktogram vložený do vysílání ČT!

piktogram-na-blizici-se-vypnuti.jpg

Nyní je příjem možný už jen v novém standartu DVB-T2!

Parametry pro ladění DVB-T2 a ČT3 HD najdete zde:

https://www.videotvsat.cz/clanky/dvb-t-pozemni-prijem/prijem-dvb-t.html

Více : http://www.videotvsat.cz/clanky/dvb-t-pozemni-prijem/vypinani-dvb-t.html

Pro příjem nového vysílání DVB-T2 je na starších TV (cca starší 2,5 let) potřebný set top box s podporou DVB-T2/ HEVC 265 nebo koupě nového televizoru. Doporučeny jsou tzv. certifikované přijímače, které byly otestovány pro české prostředí-mají certifikát CRA.

Musíte si však uvědomit, že jsme v Poděbradech a přilehlém okolí již na konci digitálního DVB-T/T2 příjmu a jsou s ním zpravidla problémy. Také se nám zde sbíhá 7 vysílačů s podobnými příjmovými podmínkami!

Zejména pak při špatném počasí ( hustý déšť, sněžení, mlhy, rušení od mobilních operátorů službou CDMA, LTE a pod.) !

Pak velmi záleží na vaší pozici, dobré anténě, předzesilovači či zesilovači, na kvalitě koaxiálního svodu a citlivosti tuneru DVB-T/T2 přijímače!

Cokoliv z výše uvedeného bude nevhodné, nebude signál stabilní a bude vám kostičkovat nebo budete bez signálu, třeba jen na některém Multiplexu- zpravidla vypadává MUX 4 - Nova2, Nova Gold, Nova Action, Relax, Rebel atd... !!!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

STA - úpravy pro nové vysílání DVB-T2

V Poděbradech lze naladit nový signál v normě DVB-T2 v panelových, či bytových domech v STA od 31.3.2018 ( na nových televizorech nebo nových set top boxech s H.265 tunerem), kde již proběhla úprava rozvodové technologie převážně instalace programovatelného zesilovače s doplněním o filtry LTE, minimálně na těchto adresách:

http://www.videotvsat.cz/clanky/sta-upravy-na-dvb-t2/sta-seznam-adres.html