Jdi na obsah Jdi na menu
 


DVB-T2 multiplex - Přechodová síť 11 Česká televize

7. 1. 2018

Kompletní nabídky programů České televize v HD kvalitě v pozemním digitálním vysílání se dočkáme od března příštího roku. Tento termín dnes 11.12.2017 ČT ohlásila jako start svojí přechodové sítě DVB-T2. Kavčí hory chtějí během pouhých tří měsíců, do konce června 2018, spustit všech 26 základních vysílačů DVB-T2 a dosáhnout zákonem stanoveného pokrytí 95 procent obyvatel České republiky.

Původně chtěla ČT zahájit řádné vysílání ve standardu DVB-T2 již letos na podzim, zdrželo ji však vyjednávání s technickým operátorem sítě o podmínkách provozu.

 

„Následně bude zahájeno vysílání přechodového multiplexu (ten již bude dominantně postaven na cílovém kanálu 26). Přechodový multiplex bude v provozu až do června roku 2020,“ uvedla ČT v oficiální tiskové zprávě. Přechodový multiplex se bude od finální veřejnoprávní sítě DVB-T2 lišit pouze dvěma kmitočty. V Jihočeském a Ústeckém kraji ČT dočasně použije kanál 50. Finální síť pak bude od června 2020 na jihu Čech vysílat na kanálu 39 a na Ústecku využije kanál 33. „Finální síť multiplexu veřejné služby fakticky vznikne přeladěním oblasti jižních Čech a Ústeckého kraje. Přesný harmonogram postupného ukončování DVB-T vysílání v České republice bude stanoven v Technickým plánem přechodu (TPP) nejpozději do 30. června 2018,“ dodala ČT.

Jak naladit Českou televizi v DVB T2 ? Kde naladit ČT v DVB-T2?

ceska-televize-ps-11.png